Bałtyk-Karkonosze Tour: kolarze CCC górą w czasówce

Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) wygrał w sobotę czwarty wyścigu: górską jazdę na czas Kowary – przełęcz Okraj (11,6 km). Nowym liderem został trzeci w czasówce Niemiec Philipp Walsleben.

Taciak pokonał trudną trasę w 24.33 osiągając średnią prędkość ponad 28 km/godz. Drugie miejsce, z rezultatem o 24 sekundy gorszym, zajął jego kolega z drużyny CCC Paweł Cieślik. Trzeci rezultat – gorszy od Taciaka o 46 sekund – uzyskał Walsleben, co zapewniło mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Po czterech etapach na czele klasyfikacji są nadal uczestnicy udanej akcji z trzeciego etapu. Walsleben wyprzedza Rosjanina Antona Worobiewa o 46 sekund i Austriaka Andreasa Grafa o 1:25. Taciak awansował na czwarte miejsce, a Paweł Cieślik na 5.miejsce w ogólnej klasyfikacji, ze stratą odpowiednio 2:06 i 2:30.
26. edycja Bałtyk-Karkonosze Tour składa się pięciu etapów. Wyścig zakończy się w niedzielę etapem ze startem i metą w Piechowicach.