Ależ mecz Exposito! Śląsk wysoko wygrywa w Krakowie z Wisłą

Piłkarze Śląska Wrocław zwyciężyli z Wisłą Kraków 4:0 w meczu 12. kolejki Ekstraklasy. Trzy bramki zdobył w tym starciu Erik Exposito.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, już w 5 minucie w pole karne Śląska wpadł Piotr Starzyński, ale w zamieszaniu lepiej poradzili sobie obrońcy wrocławian. WKS odpowiedział zaledwie dwie minuty później. Mateusz Praszelik podał prostopadle do Erika Exposito, a Hiszpan podcinką ominął interweniującego Mikołaja Biegańskiego. Sytuację próbował jeszcze ratować Matej Hanousek, ale obrońca jedynie dobił już i tak lecącą do bramki piłkę.
Chwilę później Exposito mógł mieć na koncie już dwie bramki, ale w bliźniaczej sytuacji napastnik trafił a Biegańskiego. W 12. minucie Hiszpan jednak dopiął swego. Zawodnik Śląska przed polem karnym dwa razy poprawiał piłkę, aż w końcu uderzył mocno i płasko przy słupku bramki Wisły.
Po tym trafieniu krakowianie zupełnie przestali grać, a Śląsk wciąż atakował. Szansę na gola miał Praszelik, ale w sytuacji sam na sam przegrał z Biegańskim, a bramkarz Wisły zdołał jeszcze wybronić dobitkę Exposito. Chwilę później z rzutu wolnego uderzał Krzysztof Mączyński, ale wprost w bramkarza Białej Gwiazdy.
W 27 minucie było już 3:0. Precyzyjnie z rzutu wolnego dograł Dino Stiglec, a niepilnowany przez nikogo Diogo Verdasca zamknął dośrodkowanie celnym strzałem głową. Piłkarzom z Wrocławia taki wynik jednak nie wystarczał. Podopieczni Jacka Magiery wciąż atakowali i grali o wiele szybciej niż defensywa Wisły. Efektem tego było mocne uderzenie Praszelika z dystansu, które wybronił Biegański. Chwilę później w poprzeczkę, również z dystansu, trafił Exposito, a dobitka Roberta Picha również zatrzymała się na obramowaniu…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *