Agata Dobrowolska przedłużyła kontrakt ze Ślęzą Wrocław

27-letnia koszykarka nadal będzie reprezentować barwy drużyny ze stolicy regionu.

Trener Arkadiusz Rusin o przedłużeniu kontraktu z Agatą Dobrowolską:

W minionym sezonie Dobrowolska legitymowała się średnimi na poziomie 2,2 punktu, 1,6 zbiórki oraz 0,6 asysty. Na parkiecie spędzała średnio niespełna 16 minut. W swoich pierwszych rozgrywkach we Wrocławiu poprawiła się, jeżeli chodzi o skuteczność rzutów za dwa oraz rzutów osobistych, zanotowała również dwa razy więcej przechwytów niż w sezonie 2017/2018 w barwach Pszczółki Polski-Cukier Lublin – 25. Mierząca 188 centymetrów skrzydłowa była najlepiej dbającą o piłkę zawodniczką Energa Basket Ligi Kobiet. Przez cały sezon popełniła tylko 11 strat, co przełożyło się na średnią 0.33 straty na mecz. Dodatkowo była trzecią zawodniczką Ślęzy Wrocław pod kątem statystyki +/-. Z nią na parkiecie wrocławianki były lepsze od swoich rywalek o 2.3 punktu. Trener Arkadiusz Rusin wie jednak, że Agatę Dobrowolską stać na lepsze występy i tego będzie od niej oczekiwał w sezonie 2019/2020.
– Sezon w wykonaniu Agaty był różny, na pewno ja, jak i ona mieliśmy względem niego większe oczekiwania. Być może problemy zdrowotne nie pozwoliły jej na pokazanie pełni umiejętności. Teraz jest dla niej przełomowy czas – musi położyć wszystko na jedną szalę i zaprezentować się z dobrej strony na boisku. Jeżeli funkcja Cierry Burdick będzie taka, jak zakładamy, to Agata będzie pełnić rolę łączącą. Na treningach i w trakcie meczów może występować na pozycjach niskiej oraz silnej skrzydłowej. To będzie wymagało od nas pewnej elastyczności w codziennej pracy, ale myślę że damy radę – zapewnia…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *