9 premier Ossolineum, Stacja Literatura po raz 23 (AUDIO, WIDEO)

Wieczór z Kulturą w każdy wtorek i czwartek o 20:05, w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura.

W Stroniu Sląskim i Siennej Stacja Literatura nr 23, czyli najstarszy polski festiwal literacki, kontynuacja legnickich i wrocławskich Portów. Tym razem 14-15 września pod hasłem ‚Czasy nadchodzą nowe’. Opowiada Artur Burszta, szef festiwalu i Biura Literackiego. Tutaj szczegółowy program.

Wydawnictwo Ossolineum planuje gęstą premierową jesień. Wśród autorów: Mann, Nałkowska, Herbert, Nowak-Jeziorański. W studiu: Agnieszka Topolska i Dariusz Sośnicki, redaktor naczelny wydawnictwa.
[videoplayer id=207153][/videoplayer]
 
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *