1. liga. Remis Chrobrego, porażka Miedzi

Piłkarze Chrobrego Głogów bezbramkowo zremisowali ze Stomilem Olsztyn w meczu 23. kolejki 1. ligi. W tej samej serii spotkań Miedź Legnica na własnym stadionie przegrała ze Stalą Mielec 1:2.

W spotkaniu Chrobrego ze Stomilem ciekawa była tylko końcówka meczu. Wcześniej na boisku było sporo walki, jednak mało sytuacji. Pod koniec Chrobry mocniej zaatakował gospodarzy, ci musieli się nawet ratować wybiciem piłki z linii bramkowej. Ostatecznie w tym spotkaniu nie padła żadna bramka.
Dla Chrobrego punkt zdobyty na wyjeździe z bezpośrednim rywalem w tabeli nie jest złym wynikiem. Jednak z pewnością w szeregach głogowian pozostaje niedosyt, po tym jak centymetrów zabrakło, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Więcej emocji, a na pewno bramek, było w starciu Miedzi Legnica ze Stalą Mielec. Już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Żyro. Dla byłego zawodnika Legii Warszawa było to drugie trafienie w sezonie. Miedź odpowiedziała błyskawicznie i cztery minuty później rzut karny na gola zamienił Marquitos. Jeszcze przed przerwą legniczan znów ukąsił jednak Żyro wyprowadzając przyjezdnych na prowadzenie.
W drugiej połowie Miedź starała się zaatakować, ale w protokole meczowym znów zapisał się Żyro. Tym razem skrzydłowy nie trafił jednak do siatki Miedzi, tylko w 71. minucie otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Tym samym Miedź miała przewagę jednego zawodnika, która mogła wykorzystać.
Ta sztuka jednak się nie udała i podopieczni Dominika Nowaka przegrali ze Stalą 1:2. Tym samym mocno utrudnili sobie walkę o dwie pierwsze lokaty, które dają bezpośredni awans do ekstraklasy. Legniczanie wciąż zajmują jednak szóste miejsce, uprawniające do gry w barażach o awans.