Koronawirus: Kluby Ekstraklasy chcą pomocy od polskiego rządu. „PZPN ma bardzo dużo pieniędzy, powinien pomóc”


Koronawirus spowoduje olbrzymie straty w wielu branżach, także w świecie sportu. Rozgrywki zostały zawieszone, zawodnicy w wielu przypadkach nie trenują, kluby nie generują zysków, a jedynie odnotowują straty. Co dalej z zawodowym sportem? Czy koronawirus odbije się również na jego kondycji? W środę podczas wideokonferencji przedstawicieli klubów piłkarskiej ekstraklasy padły słowa o wsparciu polskiego rządu. Kluby mają wstępne oczekiwania wobec strony rządzącej.
Więcej na ten temat

Sport we Wrocławiu

Najpopularniejszym klubem sportowym jest Śląsk Wrocław – Mistrz Polski 1977, 2012 oraz zdobywca Pucharu Polski 1976, 1987.

Śląsk Wrocław jest 17-krotnym Mistrzem Polski w koszykówce mężczyzn oraz 15-krotnym Mistrzem Polski w piłce ręcznej mężczyzn. KS AZS Wrocław jest 8-krotnym Mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet.

Na Stadionie Olimpijskim swoje mecze rozgrywają żużlowcy Sparty Wrocław, czterokrotnego drużynowego mistrza Polski (1993, 1994, 1995, 2006).
Miasto było jednym z czterech polskich miast, w których rozgrywano Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn UEFA Euro 2012. Mecze odbywały się na Stadionie Miejskim. Było gospodarzem Mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w 2013 roku. Posiada tor wyścigów konnych (w Polsce są tylko 3), usytuowany jest on na Partynicach. Co roku w mieście odbywa się Wrocław Maraton. Odbywały się tu Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014. W 2017 roku miasto będzie organizatorem zawodów World Games 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *