Dolny Śląsk. Trwa „zdobywanie Mount Everestu na rowerach” z Podgórzyna do Przesieki. O co chodzi? (ZDJĘCIA)


Dwóch wrocławskich kolarzy: Michał Antosz i Piotr Berdzik postanowiło zdobyć najwyższy szczyt świata podjeżdżając 41 razy z Podgórzyna do Przesieki na Dolnym Śląsku. Tym samym suma wysokości na jaką wjadą będzie równa wysokości Mount Everestu (8848 m.n.p.m.)! Wyzwanie trwa w sobotę (27 czerwca) od rana do godziny 19. – Pogoda jest dobra, aż boimy się, że za dobra. Tylko, żeby nie było za gorąco. Na razie dajemy radę… – mówi z trasy Michał Antosz, jeden z kolarzy.
Więcej na ten temat

Sport we Wrocławiu

Najpopularniejszym klubem sportowym jest Śląsk Wrocław – Mistrz Polski 1977, 2012 oraz zdobywca Pucharu Polski 1976, 1987.

Śląsk Wrocław jest 17-krotnym Mistrzem Polski w koszykówce mężczyzn oraz 15-krotnym Mistrzem Polski w piłce ręcznej mężczyzn. KS AZS Wrocław jest 8-krotnym Mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet.

Na Stadionie Olimpijskim swoje mecze rozgrywają żużlowcy Sparty Wrocław, czterokrotnego drużynowego mistrza Polski (1993, 1994, 1995, 2006).
Miasto było jednym z czterech polskich miast, w których rozgrywano Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn UEFA Euro 2012. Mecze odbywały się na Stadionie Miejskim. Było gospodarzem Mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w 2013 roku. Posiada tor wyścigów konnych (w Polsce są tylko 3), usytuowany jest on na Partynicach. Co roku w mieście odbywa się Wrocław Maraton. Odbywały się tu Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014. W 2017 roku miasto będzie organizatorem zawodów World Games 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *