Centralna Liga Juniorów. Łukasz Sztylka – jaki ojciec, taki syn. Kapitan CLJ Śląska idzie w ślady taty


Jak to jest wchodzić w piłkarskie korki po ojcu? Przejmować pasję, styl życia i presję po zawodniku, który kiedyś był ikoną Śląska Wrocław. Wybiegać na murawę z ciężarem nazwiska na klubowej koszulce. A może właśnie bez tego ciężaru? Za to z wsparciem, pomocą i ogromną akceptacją drogi, którą się obrało, już jako mały chłopiec. O to wszystko zapytaliśmy Łukasza Sztylkę, kapitana drużyny juniorów starszych Śląska Wrocław.
Więcej na ten temat

Sport we Wrocławiu

Najpopularniejszym klubem sportowym jest Śląsk Wrocław – Mistrz Polski 1977, 2012 oraz zdobywca Pucharu Polski 1976, 1987.

Śląsk Wrocław jest 17-krotnym Mistrzem Polski w koszykówce mężczyzn oraz 15-krotnym Mistrzem Polski w piłce ręcznej mężczyzn. KS AZS Wrocław jest 8-krotnym Mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet.

Na Stadionie Olimpijskim swoje mecze rozgrywają żużlowcy Sparty Wrocław, czterokrotnego drużynowego mistrza Polski (1993, 1994, 1995, 2006).
Miasto było jednym z czterech polskich miast, w których rozgrywano Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn UEFA Euro 2012. Mecze odbywały się na Stadionie Miejskim. Było gospodarzem Mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w 2013 roku. Posiada tor wyścigów konnych (w Polsce są tylko 3), usytuowany jest on na Partynicach. Co roku w mieście odbywa się Wrocław Maraton. Odbywały się tu Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014. W 2017 roku miasto będzie organizatorem zawodów World Games 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *