Otwarto sejf wyprodukowany przed wojną w Breslau. Oto co było w środku [ZDJĘCIA]


Ciekawostka historyczna z Nadleśnictwa Prudnik. Prowadzono tam modernizację i przy okazji postanowiono odrestaurować znajdujący się na stanie nadleśnictwa sejf. Cacko historyczne pochodzi z lat 30 ubiegłego wieku i zostało wyprodukowane w mieście Breslau. Jak piszą leśnicy, do kilku schowków nie udało się znaleźć kluczyków, dlatego wezwano fachowca od dostawania się do sejfów. Gdy dzięki jego sztuczkom udało się otworzyć niedostępne dotychczas schowki, okazało się, że w środku znajdują się oryginalne dokumenty. Skarby zostaną teraz przekazane do prudnickiego muzeum. Zobaczcie na zdjęciach co krył sejf z Breslau.
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *