Barbórka z klisz w Wałbrzychu! Nigdzie niepublikowane zdjęcia, tylko u nas. Poznajecie tatę, dziadka i sąsiada?

Co się działo na barbórce w Wałbrzychu, to wiedzą tylko górnicy! O tym dniu mówili nie tylko sami zainteresowani, ale także ich żony, które dobrze wiedziały, że tego dnia wieczorem z mężem raczej porozmawiać się nie da… Choć trzeba przyznać, że zmiękczała je nieco trzynasta górnicza pensja. Jak nam opowiadają, kiedyś wielu górników świętowało przez cały tydzień, a czasem nawet dwa i więcej… Zobaczcie zdjęcia z nie aż tak odległych czasów!
Więcej na ten temat

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016.

Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki, zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z obszaru sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną Wrocławia stały się festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, m.in. Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Thanks Jimi Festival czy mniej znane: Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

Miasto słynie z dużej ilości klubów muzycznych, dyskotek, pubów oraz multi-tapów. Największa ich liczba znajduje się w Rynku i okolicach, a także w Pasażu Niepolda, w estakadzie kolejowej przy ulicach Bogusławskiego i Kolejowej, na Wzgórzu Partyzantów i na Dworcu Świebodzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.